Taisyklės, kurių galima nepaisyti

Nelaužomos taisyklės

Pirmiausia galvokite apie patogumą ir praktiškumą. Tik po to apie madingas tendencijas. Atminkite, kad gražiai dekoruoti namai ir turi likti namais. Kitaip sakant, vieta, kur jums teks leisti daugiausia laiko. Ten gyvensite, o ne vien grožėsitės interjeru. Nepamirškite kitų šeimos narių skonio ir poreikių: jūsų vyrui gali būti visiškai nejauku subtiliame krėsle plonomis kojelėmis, o vaikai ne visada atsargiai eis pro brangią plono stiklo vazą. Tai juk ir jų namai, juose turi būti visiems patogu. Įrenkite namus sau, o ne tam, kad džiūgautumėte pamatę iš nuostabos ištįsusius svečių veidus.

Laikykitės kokios nors idėjos. Padaryti interjerą stilingą ir įdomų kur kas lengviau, jei laikomasi kokio nors motyvo ar spalvų gamos. Tai gali būti gėlių, marinistiniai, animalistiniai motyvai – bet kokie, kurie tik patinka visai šeimai.

Nepamirškite staigmenų. Netikėti elementai labai pagyvina kambario dekorą: didžiulė nuotrauka, pernelyg žemai kabanti lentyna, raudona pagalvė ant žalios sofos. Nebijokite eksperimentuoti. Jūsų namai turi atspindėti tik jūsų individualybę.

Nerodykite visko, ką turite. Viena ar dvi statulėlės atrodo gražiai, bet dešimt – jau per daug. Pasistenkite išlaikyti pusiausvyrą tarp jaukumo ir užgrioztumo. Net jei jums labai patinka šiuo metu madingas Viktorijos laikų dizainas su gausybe smulkmenų, geriau rodyti dalį jų, o priklausomai nuo nuotaikos kartais keisti kompoziciją. Jei esate kolekcininkai, rodykite tik dalį eksponatų, kitus paslėpkite, kol susidomėjęs svečias paprašys parodyti daugiau. Vienas du gražūs paveikslai ant sienos iš karto patraukia dėmesį, bet jei jų per daug, kambarys virsta dailės galerija.

Taisyklės, kurias reikia laužyti

Vengkite baltos spalvos. Iš tiesų balta spalva interjere atrodo gerai. Ji gyvina bendrą dekorą, vizualiai plečia erdvę ir atspindi kitas spalvas. Apipavidalindami kambarį rinkitės baltas medžiagas, kurias galima skalbti, ir audinius, kuriuos galima balinti. Lovų užtiesalus ir kėdžių apvalkalus darykite nuimamus, kad juos būtų galima dažniau valyti. Vienintelis, ko reikėtų atsiakyti – balti kilimai, ypač jei šeimoje yra mažų vaikų ir gyvūnų.

Rinkitės neutralias spalvas. Smėlio, rusva, pilka spalvos tikrai dera su visomis kitomis spalvomis, ir jei nesate tikri dėl savo pasirinkimo, geriausia, kai pagrindinė spalvų gama neutrali. Tačiau nebūtinai tos spalvos turi būti tik tokios: neutraliomis laikomis ir juoda, balta, terakotinė, kai kurie žydros bei žalios atspalviai. Taigi „neutralus“ nereiškia „bespalvis“. Vis dėlto net neutraliam dekorui pageidautina pridėti kelias ryškias spalvų dėmes.

Viskas tarpusavyje turi derėti. Iš esmės stilių maišalynė nėra tokia baisi, kaip atrodo. Tuo labiau kad ta „mišrainė“ dažniausiai matoma tik profesionalui. Eklektika interjerui suteikia netikėtumo, žaismingumo, prieštaringumo dvasios. Jei nusprendėte maišyti stilius, reikia, kad interjere būtų viena bendra tema – spalva ar dizaino motyvas.

Apvaliam stalui – apvali staltiesė. Kai viskas idealiai suderinta, atrodo nuobodžiai. Ant apvalaus stalo gali būti net trikampė staltiesė, jei tik tai atrodo netikėtai, įdomiai ir patinka jums patiems.

Svetainėje turi būti sofa, foteliai ir staliukas. Pasistenkite atsikratyti standartinio rinkinio, kuris atseit būtinai turi būti kiekvieno save gerbiančio miestiečio bute. Svetainėje reikalinga vieta atsisėsti ir kad būtų kur pastatyti kavos puodelį, padėti žurnalą. Tai visai nereiškia, kad sėdėti reikia ant sofos, o puodelį dėti ant stalo. Vietoj sofos galima naudoti kušetę, vietoj tvirto pusę kambario užimančio stalo pastatyti kelis grakščius vienakojus staliukus.

Sofa turi stovėti prie sienos. Ne visada. Užuot lygiavę visus baldus prie sienų, pamėginkite ką nors, kad ir tą pačią sofą, pastatyti kampu ar sukurti kelias skirtingos paskirties baldų grupes. Kambarys taps trimatis, o erdvę galėsite racionaliau išnaudoti.

Nebijokite eksperimentuoti. Laužykite taisykles. Tačiau kartu ir paklauskite savęs: „Ar man patogu tokiame dekore? Ar galėsiu čia gyventi?“ Jei atsakymas teigiamas, tada jūsų namai iš tiesų gražūs.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.