Jei patinka, pasidalinkite...

Paveikslai

  • Visi
  • Parduoti
  • Parduodami
  • Rezervuoti

Tapyba – meno rūšis, žavinti žmones jau nuo senų senovės. Kol vieni žmonės džiaugiasi galėdami ant savo sienos pasikabinti jiems patinkančius paveikslus, kiti žmonės tuos paveikslus kuria. Menininkai daro viską, kad jų rankomis sukurti modernūs paveikslai džiugintų ir žavėtų, kad jie būtų nepamirštami ir nepakartojami, kad jie trauktų akį ir ilgam įsirėžtų į atmintį. Kaip ir kiekvienas kitas meno kūrinys, paveikslas gali sujaudinti arba nesukelti jokių emocijų. Visgi kiekvienas dailininkas tikisi, kad jo paveikslas abejingų žmonių nepaliks.
 

Abstraktūs tapybos paveikslai – itin populiarūs
Šiais laikais vieni populiariausių – abstraktūs tapybos paveikslai. Abstrakti tapyba – tai lyg vizualinė poezija. Skirtumas tik tas, kad kūrinį reikia ne skaityti, o matyti. Ne kiekvienas žmogus supranta poeziją, lygiai taip pat ne kiekvienam žmogui abstraktūs paveikslai yra priimtini. Bet tikrai yra daugybė žmonių, kuriems abstrakti tapyba – pati gražiausia, tai liudija tai, kad nemažai žmonių renkasi abstraktų paveikslą kaip neatsiejamą savo interjero dalį.
 

Paveikslo išvaizda priklauso nuo jį sukūrusio menininko
Be abejonės, abstraktūs tapybos paveikslai kiekvieno menininko yra suvokiami vis kitaip – paveikslo išvaizda priklauso nuo individualaus menininko stiliaus. Pavyzdžiui, vieni menininkai naudoja begales spalvų, kiti – tik minimalias spalvas, vieni naudoja daugybę raštų ir detalių, kiti – tik pagrindines išgrynintas spalvas. Kai kurie tapo intuityviai, nežinodami, koks bus galutinis rezultatas, kiti iš anksto suplanuoja kiekvieną, net menkiausią detalę. Paveikslai gali būti pagrįsti realybe arba vaizduote: kiekvienas menininkas pasirenka jam priimtiniausią kelią.
 

Abstraktūs tapybos paveikslai paprastai nevaizduoja nieko konkretaus
Abstraktaus paveikslo laisvė slypi tame, kad jame neprivalo būti pavaizduota nieko konkretaus. Nėra griežtų reikalavimų, nėra rėmų, nėra taisyklių. Išnyksta bet kokios ribos. Abstraktūs tapybos paveikslai puikiai tinka vaizduoti „nematomiems“, sunkiai apčiuopiamiems dalykams – emocijoms, pojūčiams, jausmams. Abstraktūs paveikslai puikiai atvaizduoja tai, kas yra už mūsų regėjimo ribų, ir leidžia pavaizduoti tai, kas negali būti pavaizduojama kitais būdais.
 

Abstraktūs paveikslai gali būti savaip interpretuojami
Pagrindiniai abstraktaus paveikslo bruožai yra du: jis neturi objekto ir nieko nereprezentuoja. Nėra jokio konkretaus apibrėžimo, kas yra vaizduojama, kiekvienas turi teisę į interpretacijas. Iš tiesų jokio tikslaus apibrėžimo ir negali būti – svarbu paveikslą perleisti per individualią savo suvokimo prizmę, išjausti jį. Netiesa, kad abstraktūs tapybos paveikslai yra sunkiai suprantami: jie aiškūs bet kuriam turinčiam vaizduotę asmeniui. Ir čia nėra jokių teisingų ar klaidingų atsakymų – jei jūs jaučiate, kad tam tikrame paveiksle yra vaizduojama laimė, vadinasi, taip ir yra, ir niekas neturėtų su jumis ginčytis.
 

Vien iš pavadinimo negalima spręsti, kas bus pavaizduota paveiksle
Paprastai abstraktūs tapybos paveikslai turi savo pavadinimą. Jei pirmiausia sužinote pavadinimą, o tik tada pažvelgiate į paveikslą, galite būti nustebinti. Pavyzdžiui, paveikslas gali būti užvardintas kaip „Saulė“, bet jis nebus nė iš tolo panašus į tradicinį saulės atvaizdą (geltoną rutulį su spinduliais). Paveikslas gali vadintis „Kalnai“, bet įprastų kalnų vėlgi neišvysite. Jei kūrinys vadinasi „Lietus“, nesitikėkite, kad visas paveikslas slėpsis po permatomais vandens lašais. Turbūt supratote, ką mes norime pasakyti: menininko interpretacija yra savita ir originali. Dailininkas mato pasaulį kitaip nei kiti žmonės, ir nori tuo su visais pasidalinti.
 

Abstrakti tapybos technika: naudojamos tam tikros priemonės norimam rezultatui pasiekti
Kadangi abstraktus menas nevaizduoja nieko konkretaus, yra pasitelkiamos tam tikros priemonės norimam rezultatui pasiekti. Ypatingą reikšmę vaidina keletas elementų: spalva, forma, linijos, tekstūra, raštai ir kompozicija. Abstraktusis menas gali būti susitelkęs į vieną iš šių elementų arba į visus iš karto. Ne mažiau nei rezultatas, svarbus ir pats tapymo procesas, kurio metu dailininkas išreiškia savo mintis, jausmus, išgyvenimus ir patirtį.
 

Paveikslai dažniausiai tapomi ant drobės akriliniais dažais
Paveikslai paprastai tapomi ant drobės. Viena pagrindinių priemonių – akriliniai dažai. Būtent šios priemonės leidžia menininkui geriausiai išreikšti savo mintis ir pojūčius. Nesunku pripažinti, kad paveikslai ant drobės – išties patraukliai atrodantys. Jie traukia akį jau vien patalpinti į internetinę galeriją, bet tikrasis jų grožis atsiskleidžia tik tada, kai jie randa savo vietą interjere.

Paveikslai pagal užsakymą

Jeigu Jums patiko mano paveikslų stilius, ir radote paveikslą kurio norėtumėte, bet jis yra parduotas arba netinka jo dydžiai,  jus galite užsisakyti paveikslą.