Apie Paveikslų autorę Iną Kazariną

Ina kazarina

Tikras menas aplenkia laiką. R.Sen Pocis

Būtent ši mintis tinkamiausia apibūdina jaunos dailininkės Inos Kazarinos abstrakčiai tapytus paveikslus. Idėja, kilusi Inos mintyse netrunka persikelti ant baltos drobės, kur viskas prasideda nuo mažo taškelio – pirmo teptuko prisilietimo. Šis procesas, tarsi naujai užmegzta gyvybė motinos įsčiose, išauga į didelį kūrinį, kuris atspindi žmogaus jausmus, emocijas, pasaulėžiūrą. Kaip motina mylinti savo vaiką, taip ir menininkas, atsidavęs darbui, turi mokėti savo džiaugsmu dalintis ir jį paleisti į platųjį pasaulį. Todėl Inos Kazarinos darbai puošia ne vieno meno gerbėjų interjerą, realizuoja jų poreikius, nes dailininkė paveikslus tapo ir pagal užsakymus.

Paklausta kaip pradėjo tapyti, Ina negalėjo tiksliai atsakyti, nes kiek tik save prisiminė visada tapė. Mergaitė potraukį dailei turėjo nuo mažens, todėl lankė meno mokyklą. ,,Tai būdavo būdas išreikšti save“ – šypsosi ji. Nors visą laiką Ina jautė ryšį su menu, tačiau baigusi vidurinę mokyklą nusprendė studijuoti tiksliuosius mokslus – verslą bei ekonomiką ir finansus. Pabaigusi studijas ji suprato, kad darbas pagal profesiją ateityje neteiks jokio džiaugsmo. Veiklos, kuri Inai teiktų vidinį pasitenkinimą nereikėjo ieškoti, mergina grįžo prie savo pomėgio – tapybos. Svarstydama, ko nori iš gyvenimo ir kokį tolimesnį kelias pasirinkti Ina ilgai nedvejojo: ,,Vienintelis atsakymas buvo tapyba, tai ką aš visą laiką mėgau. Iš pomėgio tai virto mano darbu“. Atradusi save tapyba ji užkrėtė ir savo seserį, gyvenančią Vokietijoje. Dailininkė ją moko savo tapymo technikos. Inai priimtiniausia meno išraiška – modernistiniai, abstraktūs paveikslai: ,,Vien žodis modernus, reiškia kažką nauja, šiuolaikiško. Man norėjosi atrasti savo tapymo technika bei savęs išreiškimo būdą“. Vien moderniu menu dailininkė neapsiriboja: ,,Patinka ne vien modernus menas, taip pat žaviuosi kai kuriais menininkais tapančiais realistinius paveikslus. Kiekvienas menininkas turi atrasti savo stilių, kas jam yra artimiausia“. Kad ji pati atrado sau priimtiniausią stilių įrodo jos darbų įvairovė. Kyla klausimas, iš kur ši mergina semiasi įkvėpimo? ,,Įkvėpimas ateina savaime. Tai gali buti, keliaujant, skaitant knyga, žiūrint filmą, taip pat įkvėpia įvairi muzika. Tapant visada klausausi muzikos, dažniausiai tai būna klasikiniai kuriniai“. Muzikos ir Inos talento dermė sukuria puikų rezultatą – jos paveikslus. Nors šios dailininkės kūryba labai plati, menininkė sako, kad savo užsibrėžtų tikslų dar nepasiekė, tačiau kantriai keliauja ta linkme. Ina laikosi principo, kad tobulumui nėra ribų. Ji žavisi ir kitų menininkų darbais, labiausiai jai patinka Leonardo da Vinčio bei Pablo Picasso. Dailininkę jie įkvėpia ne vien savo kūriniais, bet ir kaip asmenybės.

Ina Kazarina piešia

Į kiekvieną savo kūrinį dailininkė įdeda dalelę savęs, todėl smalsauju, ar nesunku skirtis su savo paveikslais: ,,Su kai kuriais darbais išties sunku skirtis, tačiau jų vietoje atsiranda kiti, taigi kiekvienas nupirktas darbas pastumia vis naujam kūrimui“. Kaip ir kiekvienam menininkui Inai malonu matyti savo tapytus paveikslus kabančius jos mano gerbėjų namuose, kiekvienas parduotas darbas ją įkvėpia ir toliau kurti, tobulinti savo techniką, realizuoti save. Ši dailininkė mielai bendrauja su klientais ir užsakovais, jos paveikslų galima užsisakyti. Didžiausias kliento iššūkis buvo pirmas užsakytas darbas ,,Vien dėl to, kad tai buvo pirmas užsakymas“, – šypsosi dailininkė. Ji ne tik nutapo paveikslą, bet ir pataria klientui, pritaiko juos interjere. Geri santykiai su klientais ir susikalbėjimas padovanoja puikų rezultatą, klientai lieka patenkinti Inos darbu, papuošusiu jų namų ar darbo vietos erdvę. Kartais trūksta tik mažos detalės, kad nuogos sienos atgytų, suteiktų jaukumo ir keltų įspūdį bei susižavėjimą jūsų svečiams. Filosofas ir rašytojas A. Kamiu yra pasakęs: ,,Nemokėti pradžiuginti sielos – reiškia ją parduoti“, todėl nesuklysta tas, kuris ne tik savo, bet ir jį supančių žmonių sielas džiugina Inos Kazarinos darbais, į kuriuos žvelgdamas kiekvienas žmogus gali matyti skirtingus vaizdus ir detales, bet visi jie bylos apie begalinę dailininkės meilę savo darbams ir į juos įdėta dalelę širdies.

Meną reikia jausti, o ne suprasti.R. de Gurmonas