Papuošalai ir taisyklingas jų pasirinkimas

papuosalaiPasirinkti papuošalus, tai tikras menas.

Svarbūs yra daugelis veiksnių, tokių kaip jūsų aprangos spalva ir stilius, šukuosena, veido ir rankų forma, sezonas ir paros laikas. Teisingai parinkti papuošalai padeda sukurti jūsų įvaizdį, įnešti tam tikrą akcentą, bei pabrėžti jūsų grožį. Jeigu jūs neskirsite šiam aspektui tinkamo dėmesio, aplinkiniams gali pasirodyti, kad jūs stokojate skonio jausmo besirenkant papuošalus.
Be abejo jūs žinote, kad svarbiausia taisyklė renkantis papuošalus yra “Geriau mažiau, negu daugiau”. Kiekviena moteris žino, kad pora elegantiškų, skoningai parinktų papuošalų žiūrėsis daug geriau, nei daugybė įvairių papuošalų  nors ir labai brangių.
Todėl, kad ir kaip jums norėtųsi pademonstruoti  jūsų neseniai įsigytus papuošalus, neverta dėtis  visų iš karto, žiedų, apyrankių ir grandinėlių. Optimalus pasirinkimas yra keli teisingai priderinti papuošalai.
Renkantis papuošalus jūs turite išlaikyti bendrą aprangos stilių. Jeigu jūs dėvite avangardo stiliaus aprangą jums visiškai netiks prabangūs senoviniai papuošalai. Taip pat keistai atrodys prašmatni vakarinė suknelė su plastmasiniais papuošalais. Papuošalai sudėtingos formos ir faktūros puikiai tiks prie tokio paties stiliaus aprangos, ir visiškai netiks prie griežto darbo kostiumo.
Reikia atkreipti dėmesį renkantis papuošalus į metų laikotarpį. Turbūt daugelis sutiks, kad plastmasiniai ar mediniai karoliai, papuošalai iš odos, auskarai iš keramikos puikiai tiks prie vasariškos aprangos, ir atrodys visiškai netinkamai žiemos laikotarpiu. Bet jeigu jūs visada palaikote tokį stilių ir jūsų apranga ir makiažo stilius  atitinka papuošalų stilių, tokiu atveju šiuos papuošalus galite dėvėti ir žiemos sezonu.

auskaraiAuskarai– tai vieni iš mėgstamų moterų papuošalų. Auskarus dažniausiai pastebi pirmiausiai, kadangi šie papuošalai prie pat veido. Tam, kad nesugadinti pirmo įspūdžio reikia šiam aksesuarui skirti daugiau dėmesio ir teisingai juos parinkti.  Ir būtent auskarai yra pirmoje eilėje besirenkant papuošalus, ir tik išsirinkę auskarus mes renkamės kitus aksesuarus, apyrankes, sages ar karolius.
Renkantis auskarus reikia atkreipti dėmesį ne tik į spalvą ir iš ko pagaminti, bet ir į pačią papuošalo formą. Kaip teisingai pasirinktį papuošalą prie veido formos? Atsakymas paprastas, stenkitės rinktis auskarus pagal veido formą.
Jeigu jūsų veido forma apvali, šiam veido tipui tiks pailgi auskarai.  Jeigu auskarai bus ilgi, ir laisvai kabės  kaklo srityje, tai padarys veidą plonesnį ir vizualiai pailgins kaklą.
Trikampė veido forma, šiam veido tipui tiks  įvairių geometrinių figūrų auskarai, sudėtingo dizaino formų papuošalai.
Kvadratinio tipo veidui taip pat tiks sudėtingų formų papuošalai, ir prailginti siluetai.

Veidui širdelės formos  reikėtų rinktis švelnių formų papuošalus ir vengti griežtų formų.
Jeigu veido forma pailga, šiam tipui tinka apvalūs papuošalai, įvairių formų rutuliukai ar plačių žiedų formos auskarai.  Reikėtų vengti pailgų auskarų.

apyrankesApyrankės pabrėžia grakščias moters rankas. Daugelis moterų taip mėgsta šiuos papuošalus, kad tiesiog apsikabina įvairių formų ir dydžių apyrankėmis, pagamintomis iš įvairiausių medžiagų. Čia ir yra pagrindinė klaida. Jeigu jūs taip mėgstate apyrankes, jūs galite įsigyti jų begalę, tačiau vienu metu nereikėtu dėvėti daugiau nei tris vieno stiliaus apyrankes. Jeigu apyrankė plati su ryškiu ornamentu, užtektų šios vienos apyrankės, nes kitos vizualiai pradings.

Šiuolaikinė mada leidžia maišyti apyrankes pagamintas iš skirtingu medžiagų, tačiau nevertėtų tai daryti neapgalvojus. Galima užsidėti vienu metu plonas auksines ir sidabrines apyrankes, tačiau nevertėtu maišyti apyrankių iš tauriųjų metalų ir paprastą bižuteriją, nors ir tinkančius pagal spalvas.
Grandinėlės taisyklingai parinktos pabrėš jūsų stilių. Tačiau grandinėlės turėtų atitikti ir aprangos  stilių. Jeigu jūs renkatės tauriųjų metalų grandinėles, jas nevertėtų maišyti su grandinėlėmis pagamintomis iš kitų metalų.
Kaip parinkti grandinėles pagal jūsų kaklo formą.
Jeigu jūsų kaklas idealus, ilgas ir gražus, jums tiks kaklo papuošalas prigludęs prie kaklo. Taip pat gerai žiūrėsis karoliai iš kelių eilių, kur viršutinė eilė karolių pilnai prigludusi prie kaklo, tai pabrėš kaklo grakštumą.
Jeigu smakras šiek tiek didelis, galima pasirikti papuošalą plačios apykaklės formos, kuris dėvisi kaklo apatinėje dalyje.
Jeigu kaklas ne toks idealus, kaip norėtųsi ir šiek tiek matosi raukšlės, kaklo papuošalus geriau rinktis ilgesnius. Taip pat atkreipkite dėmesį, kad karolių ir grandinėlių ilgis turi sutapti su iškirptės kraštu.
Jeigu jūs apsirengėte suknelę su didelę iškirpte, geriau nedėvėti papuošalo apipinantį kaklą, efektyviau žiūrėsis ilgas papuošalas, pavyzdžiui  karoliai kurių ilgis apie 90 cm.
Dabar pakalbėkime apie žiedus, kaip teisingai parinkti papuošalus jūsų pirštukams. Tam iš pradžių reikia įvertinti plaštakos dydį, pirštų ilgumą ir storumą, nagų formą.
Jeigu jūsų plaštaka gana didelė su plačiais pirštais, platus žiedas suteiks jūsų rankai grakštumo. Taip pat galite pasimatuoti žiedą su  apvalia dekoracija. Žiedą su kriaušės formos akute geriau dėvėti siauru galu į pirštus, o plačiu galu į delną.
Žiedas įmantrios formos gerai žiūrėsis ant mažos rankos su plonais ilgais pirštais.
Jeigu delnas mažas, o pirštai šiek tiek trumpoki, galima rinktis siaurą žiedą paprastos formos. Platus žiedas tokiai rankos formai netinka.
Vidutinio dydžio plaštakai su pakankamai ilgais pirštais, praktiškai galima rinktis bet kokios formos žiedus. Jums tiks, kaip geometrinių formų, taip ir asimetrinių formų žiedai.
Čia aprašytos rekomendacijos, kaip rinktis žiedus, tačiau jūs galite tuo įsitikinti patys. Pastebėsite, kad plonas žiedukas pradings ant didesnės rankos, o masyvus žiedas ant mažos rankos vizualiai dar labiau sumažins ranką.
Kad teisingai pasirinkti papuošalus, reikia sekti kelias taisykles, kurios dažniausiai yra pamirštamos. Nevertėtų dėvėti kelių ir daugiau žiedų su spalvotais akmenukais. Geriau pasirinkti vieną žiedą su spalvotu akmenuku, o kitus be akmenukų. Jeigu jūs mėgstate žiedus su akmenukais, tada geriau vieną pasirinkti su spalvotu akmenuku, o kitus akmenukus bespalvius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.