Visi esame menininkai

Galbūt drąsu būtų teigti, jog kiekvienas žmogus iš prigimties yra menininkas. Tačiau būtent taip ir sakė Salvadoras Dali iš lėktuvo išmetęs daugybė lankstinukų ir pavadinęs tai „Vaizduotės laisvės deklaracija ir kiekvieno žmogaus teise būti savaip pamišusiu“. Taip jis ragino žmones nebijoti reikšti savo minčių ir jas perteikti per meną, kuris bus aktualus jei ne aplinkiniams, tai bent jau sau pačiam – tikrai.

Šiais laikais vis labiau populiarėja ant sienos kabintis savo vaikų ar artimųjų nutapytus ir įrėmintus paveikslus. Nors žymieji dalininkai vis dar garsiai alsuoja ir šiandieniniame mene, tačiau meno samprata po truputi kinta. Dailininku būti gali bet kas. Ir tai visiškai nereikšminga jei nemokate valdyt teptuko. Svarbiau, ar žinote ką norite pasakyti. Juk paveikslai ir yra ne tiesiog akiai malonūs paveiksliukai, o emocija, kurią menininkas perteikia drobėje. Daugelis šiuolaikinio meno pavyzdžių, apskritai,  rodo jog norint būti menininku nereikia turėti išskirtinio talento. Galbūt kiek lakesnę, nei įprastą vaizduotę ir šokiruojantys darbai gali būti pripažinti šedevru.

Paveikslai kurdami mūsų interjerą ne tik jį papuošia, tačiau taip ir perteikia jausmus bei emocijas. Dalininkas savo kūrinyje parodo save. Su kiekvienu parduotu paveikslu, jis tarsi perduoda ir dalelę savęs. Mokėjimas vertinti meną yra labai svarbus. Šiuolaikinis techninis – gamybinis procesas tuo pačiu ir žemina paveikslo vertę, tačiau tikriems jo žinovams ją tarsi užtvirtina.

Jaučiate jog pagaliau subrendote paimti teptuką į rankas? Jei ne teptuką, tai plunksną, kreidelę, pastelę ar pieštuką – laikas išdrįsti. Paveikslai atskleidžia vidinę būseną, kurią tuo metu išgyvenate. Piešti niekada nereikia per prievartą. Kartais pasiruošimo procesas užtrunka kur kas ilgiau, nei pats piešimas. Svarbu gebėti pagauti savo mūzą, o ją pagavus stengtis nepaleisti.

Tapyba ar kita kūryba tai, puiki veikla su kuria galite praleisti vakarus. Pirmasis darbas gali nesigauti. Tačiau svarbu savęs ieškoti. Galbūt Jūs iš prigimties esate skulptorius, o ne dalininkas. Meno ieškojimas yra ilgas procesas, kurio metu ne tik išmokstama piešti, tapyti ar drožinėti. Tai procesas, kurio metu Jūs galite rasti save tokį, kokio dar niekada nesate matęs ankščiau.

Piešimas tai tam tikra meditacijos rūšis, kuri ne tik atgaivins sielą, bet ir papuoš namų interjerą. Prieš pradedant tapyti svarbu išsirinkti vietą, kurioje šedevras kabės. Nesišypsokite sarkastiškai – kiekvienas meno kūrinys, kuris geba perteikti pasakojimą yra šedevras. Atsižvelgiant į interjero detales ir spalvas, apšvietimą stenkitės įsivaizduoti kūrinį jau esamoje vietoje. Taip įprasminsite ir realizuosite darbą. Kitu atveju paveikslas gali išnykti sienų spalvose, tuo pačiu nustebdamas save, kaip kūrinį ir išmušdamas sienas iš rėmų.

Menininku gali tapti kiekvienas. Ar žinojote, jog A. Hitleris nuo vaikystės svajojo tapti dailininku. Nepavykus įstoti į dailės mokyklą jis pasuko prie politikos. Tai tik įrodo, jog menas geba gelbėti pasaulį. Menas pastarąjį daro gražesnį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.