Spalvos Interjero Dizaine

Spalvos šiuolaikiniame interjere turi didelę reikšmę. Būtent spalva yra ta priemonė, kuri suderina tarpusavyje daiktus patalpoje: baldus, dekoravimo medžiagas, atskleidžia jų harmoniją, ir sukuria jaukumą.

Pasirenkant sienų, grindų, baldų, užuolaidų spalvas patartina vengti neįdomių derinių ir per daug ryškių spalvų. Jeigu kambaryje papuola mažai saulės šviesos, šiam kambariui tiktų taip vadinamos šiltos spalvos – kreminės, geltonos, oranžinės, smėlio spalvos, kai kurių žalsvų atspalvių. Saulėtam kambariui tinka šaltesnės spalvos – žalsvai melsvos, žydros, pilkos.

Gražu kai interjere derinasi artimų atspalvių spalvos. Kaip pagrindas imama viena spalva, tačiau įvairioms detalėms atspalvio stiprumas gali būti skirtingas. Jeigu kambariui parenkama mėlyna spalva, sienos turi būti švelnesnio atspalvio, pilkai – žydros, užuolaidos gali būti intensyvesnio atspalvio, baldams ir kilimui parenkama sodresnė spalva.

Sekantis variantas – parenkamas harmoningas derinys kontrastingų spalvų ir atspalvių. Tarkime, auksinio atspalvio tapetai derinami su žydros, žalsvos ar mėlynos spalvos užuolaidomis ar baldais.

Svarbu atsiminti, kad kuo didesnis plotas, tuo švelnesnė turi būti spalva, ir atitinkamai kuo ryškesnė spalva, tuo jos turi būti mažiau. Galimas variantas, sienų dažymas dviejų skirtingų spalvų. Tarkime, vienam kambaryje trys sienos dažomos dramblio kaulo spalva, o ketvirtą siena dažoma smėlio spalva. Arba dvi gretutinės sienos dažomos švelniai auksine spalva ir dvi kitos sienos dažomos pilka spalva.

Bendram kambario fonui esant šviesių švelnių spalvų, keli daiktai gali būti ryškesnių spalvų, tačiau per daug ryškių spalvų naudoti nepatartina. Pavyzdžiui, ryškios oranžinės – geltonos spalvos gerina savijautą, nuotaiką, suteikia energijos, tačiau šių spalvų neturi būti per daug, jeigu kambaryje naudojama per daug šių spalvų, gali atsirasti nuovargis, ir pradeda traukti prie priešingų spalvų, pavyzdžiui mėlynų ar violetinių.

Renkantis spalvas būtina atsižvelgti, kad spalvos veikia žmogaus psichologinę ir fizinę savijautą. Spalvų poveikis keičiasi priklausomai nuo spalvų sodrumo. Mokslininkų nustatyta, kad spalvos veikia žmogaus savijautą. Visos spektro spalvos, tai šviesos spinduliai turintys skirtingą bangos ilgį. Atliekant bandymus, buvo nustatyta, kad spalvos turinčios trumpesnį bangos ilgį (violetinė, žydra ir žalia) ramina žmogų ir daro įtakos pilnaverčiam poilsiui, o spalvos turinčios ilgesnį bangos ilgį (raudona, oranžinė ir geltona) – sukelia jaudrumą, tonizuoja, ir pakelia darbingumą. Žydra, žalsva ir mėlyna spalvos tinka, jeigu patalpas retai aplanko svečiai ir tai daugiau poilsio kambarys, šios spalvos padeda geriau pailsėti ir atsipalaiduoti.
Raudona, oranžinė ir geltona spalvos tinka tuo atveji, jeigu patalpose dažnai renkasi daug svečių. Šios spalvos sudaro pakeltos nuotaikos atmosferą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.