Paveikslas Namuose

Dažnai namuose, atrodo pilname visų būtinų daiktų kažko trūksta. Sienos atrodo plikos, interjeras šaltas ir sausas. Bet netgi viena interjero detalė gali viską pakeisti. Suteikti kambariui naują žavesį. Ji neturi funkcinės paskirties, bet iš karto suteikia namams jaukumą, pripildo juos meniška šiluma. Ši interjero detalė gali būti gražus paveikslas. Paveikslas interjerą padaro užbaigtu, taip kaip taškas gale sakinio užbaigia išsakytą mintį. Tai yra meno kūrinys, ir jis visada atspindi namų šeiminiko meno skonį.

Paveikslai namuoseŽmogus nuo pačių seniausių laikų bandė papuošti savo būstą, suteikti jam harmonijos. Pirmykščiai žmonės kaip įmanydami išpiešdavo savo uolų sienas, senovės graikai ir romėnai kabindavo ant sienų ryškių spalvų kilimėlius, dekoruodavo mozaikomis. Bizantijoje, o vėliau ir Rusijoje pagrindinia namų puošmena tapo ikonos. Viduramžių Europoje buvo populiarūs kilimai ir gobelenai išsiuvinėti spalvotais audiniais. Renesanso epochoje Europoje ėmė sparčiai vystytis tapyba. Interjero dekoravimas paveikslais tapo ypač madingu ir išliko populiarūs iki šių dienų. Pagal rytiečių tradicijas paveikslai atlieka ne tik estetinę funkciją, bet yra laikomi daiktais galinčiais įtakoti žmogaus gyvenimą. Jie tiki, kad paveikslai stipriai veikia mūsų nuotaiką, o tai dažnai nulemia mūsų veiksmus. Juose atvaizduoti objektai, turi prasmingas reikšmes ir energetines vertybes. Pavyzdžiui, pavaizduotas vandens krioklys pritraukia sėkmę į namus, o drugeliai atneša meilę ir laimę. Didžiulę reikšmę turi ir paveikslo spalvos. Namų užpildymas meno daiktais, iš pirmo žvilgsnio nereikšmingomis smulkmenomis padaro namus artimais ir mielais. Geras paveikslas gali iš karto atnaujinti interjerą ir atgaivinti kambarį.

paveikslas_namuosePaveikslo išsirinkimas yra gana rimtas uždavinys. Jeigu jūs galvojate, kad apie meną nieko nesuprantate ir, kad už jus išrinkti paveikslą gali kažkas kitas, jūs klystate, nes tai jūs tas žmogus kuris taria galutinį žodį išsirenkant paveikslą. Kiti gali tik patarti jums šiame procese. Juk paveikslas interjere yra tai, ką jūs turėsite matyti diena iš dienos ir jūsų požiūris į šį paveikslą darys jums įtaką į jūsų pasaulėžiūrą. Atsibodęs ar nepriimtinas paveikslas ims įtakoti jūsų blogą nuotaiką ir greitu laiku atsidurs palėpėje. Paveikslas turi kelti nuotaiką, užpildyti šiltais jausmais, sukelti prisiminimus apie kažką gera. Šviesus peizažas išplės jūsų patalpos dydį, atidarys langą į kitą pasaulį, „skanus“ natiurmortas padarys kambarį jaukesniu, o abstrakcija priduos kambariui paslaptingumo. Kiekviename namo kambaryje skirtingi žanrai. Virtuvę, pavyzdžiui, geriausia papuošti natiurmortais, o miegamajam labiau tiks ramus peizažas su pasteliniais spalvų tonais. Abstrakcija gali papuošti bet kurį jūsų namo kambarį, ji kiekvienam šeimos nariui suteikia galimybę susimastyti, savo mintyse dapiešti piešinį, pamatyti kažką savo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.