Paveikslai reikalauja meilės

paveikslas_purpurinis_flamenkoKiekvienas žmogus yra menininkas. Deja ne visi gali, moka ar net nori pasidalyti tuo, ką turi sukaupę. Vieni savo mintis geriau išreikšti moka žodžiais, kiti tapyba, treti per muzika. Visi šie veiksmai geba atskleisti menininko prigimtį, jo mintis ir sielos žaizdas. Paveikslai gali būti puikūs, jie gali būti tobuli ar net šedevrai, bet jie niekada nebus išbaigti, nes bet koks meno įprasminimas yra begalinis.
Liūdna, bet daugeliui šiuolaikinių žmonių paveikslai tik interjero detalė. Menas tarsi gyvūnas ar augalas, su juo reikia bendrauti, reikia jį tyrinėti ir stengtis atskleisti visą jo esmę. Netinkamai prižiūrimi paveikslai blanksta ilgainiui tampa nebe prakalbinami. Populiaru tapo turtingiesiems įsigyti žymių dalininkų paveikslus ir juo džiaugtis tik dėl išleistos didelės pinigų sumos. Neįžvelgdamas nei tikrųjų jausmų, nei dailininko siekių paveikslas ilgainiui blankstą primindamas apie kainą, kurią jis kadaise buvo matuojamas. Visgi, paveikslų vertė kainojama ne pinigais. Jis vertinama žmogaus požiūriu į patį darbą, kiek žmogus mano tapyboje. Žmonės turintys paveikslus teigia, jog jie skleidžia tam tikrą energiją, kuri kartais gali net hipnotizuoti.
Paveikslai kuria interjerą, kuris gali žymiai pagyvinti, kad ir pačias pilkiausias namų sienas. Svarbu mokėti derinti spalvas. Netinkama baldų spalva, tapetų atspalvis gali „pavogti“ iš Jūsų meno kūrinio esybę. Svarbu atsižvelgti tiek į aplinkinių daiktų spalvas ir formas tiek ir į apšvietimą, kuris arba paryškins turimo meno kūrinio mintį arba gali net ją nustelbti. Dažnai paveikslai paveldimi iš kartos į kartą. Taip jie įgauna dar didesnę vertę, kuri ilgainiui dėl emocinių sąsajų tampa tiesiog neįkainojama. Atitinkamai kuriame kambaryje kabinsite paveikslą, reikia rinktis ir jo tematiką. Peizažus vaizduojantys dirbiniai labiausiai tinka miegamajame, urbanistiniai – svetainėje, o paveikslai vaizduojantys paprasčiausius daiktus – virtuvėje. Portretų nerekomenduojama kabinti miegamajame. Jie kaip ir veidrodžiai gali pavogti Jūsų esybę. Per dažnai į save žiūrint, galima ir nužiūrėti – teigia misticizmo žinovai.

R. Togorė sakė, jog kūryba tai laisvė. Paveikslo pasirinkimas taip pat yra laisvė, tačiau rinktis vis tiek reikia atsargiai. Daugelis sutinka, jog paveikslai perduoda emociją ir gali paveikti žmogų. Psichinėmis ligomis sirgęs dailininkas gali palikti žymę ir Jūsų sąmonėje. Prieš renkantis meno kūrinį naudinga pasidomėti ir autoriumi, jo gyvenimų ir vertybėmis. Tai išvengsite problemų, kurias ateityje gali sukelti dirbinio turėjimas. Galbūt tai gali pasirodyti kvaila ir beprasmiška tačiau tas, kuris apsidraudžia – niekada neklysta.

Neradus Jums tinkamo ir prieinamo pasirinkimo populiaru tapo užsisakyti meno kūrinį pagal pageidavimą. Asmuo papasakojęs kokį gyvenimo įvykį, emociją ar jausmą norėtų užfiksuoti, o dailininkas atsižvelgdamas į pageidavimus nutapys paveikslą. Todėl renkantis interjero detales, kurios galbūt puoš Jūsų aplinką visą likusį gyvenimą – netaupykite laiko. Rinkitės atsargiai ir apmąstykite kiekvieną žingsnį. Paveikslai tai ne paprasčiausia stalinė lempa, kurią pakeisti galima bet kada. Menas – amžinas ieškojimas, o atsakymą į jį galite rasti tik Jūs pats.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.