Paveikslai ant drobės – kokybės svarba

paveikslai_ant_drobesModernūs paveikslai – tai labai šiuolaikiškas būdas atnaujinti savo interjerą ir suteikti būstui savitumo. Juo labiau, kad paveikslai ant drobės yra pritaikyti kiekvieno skoniui. Menininkai siūlo skirtingų kompozicijų paveikslų su plačia spalvine gama. Net ir paveikslų formų įvairovė yra išties didelė. Mėgstantys įprastą paveikslų išvaizdą gali įsigyti stačiakampio formos paveikslus. Jei pageidaujate, nesunkiai rasite ir kvadrato formos paveikslų. Originaliai ir įdomiai atrodo apvalūs paveikslai, kurie yra nutapyti ant apvalios formos drobės. Jei norite dekoruoti didelę erdvę, puikiai tiks didelio formato paveikslai ant drobės. Paskutiniu metu itin didelio populiarumo sulaukia paveikslai, sudaryti iš dviejų ar trijų dalių (vadinamieji diptikai ir triptikai).

Todėl nenuostabu, kad vis populiarėja tendencija savo namuose ant sienos pasikabinti autorinį menininko paveikslą. Jei ir jūs papildėte tokių žmonių gretas, turbūt sutiksite, kad išsirinkti paveikslą – ne lengva užduotis. Bet ar žinojote, kad neužtenka, kad paveikslas tiktų jūsų interjerui ir patiktų jūsų šeimos nariams? Ne mažiau svarbu, kad jis būtų kokybiškas. Paaiškinsime, kodėl.

triptikasVisų pirma, viskas priklauso nuo jūsų požiūrio ir tikslų. Kam jums reikalingas paveikslas ant drobės? Gal tapyba ant drobės jus žavi tik dėl populiarumo kitų žmonių tarpe ir jums paveikslo išvaizda net nėra itin svarbi? Jei jau pirkdami paveikslą žinote, kad jis jūsų namuose ilgai nekabės, greičiausiai nenorite į jį investuoti daug pinigų. Remiantis jūsų logika, kam brangiai mokėti už paveikslą, kuriuo po kelių metų, pakeitę interjerą, nesunkiai atsikratysite?

Kita vertus, jei jūs esate žmogus, kuris supranta tikrojo meno reikšmę, tikrai nepritarsite ką tik išsakytiems teiginiams. Turbūt prieštarausite ir įrodinėsite, kad paveikslai negali būti pasirenkami atmestinai, bet kaip. Reikia rasti tokį paveikslą, kuris jums yra artimas savo dvasia, kuris be galo patiktų ir kurio nenorėtumėte niekam atiduoti ir niekam padovanoti. Tai būtų paveikslas, kuris džiugintų dar ilgus metus.

Bet jei norite, kad paveikslas jums ilgai tarnautų, be abejonės, jis turi būti kokybiškas. Deja, ne vien tik menininkai kuria paveikslus – šiais masinės gamybos laikais ir paveikslai yra siunčiami iš Kinijos. Kai kurie jų iš pirmo žvilgsnio atrodo pakankamai gerai (nors jie niekada neprilygs autoriniams rankų darbo paveikslams), bet jų kokybė – visiškai prasta. Tai lemia, kad po kelerių metų paveikslo išvaizda bus niekam tikusi.

Tam, kad paveikslo kokybė būtų aukšta, tiek drobė, ant kurios tapoma, tiek dažai, kuriais tapoma, turi būti kokybiški. Be to, paveikslai turi būti nutapyti ant drobės su porėmiu. Savaime suprantama, kokybė atsispindi ir kainoje. Bet juk tai galioja visais atvejais: jei norite, kad prekė ar paslauga būtų kokybiška, būkite pasiruošęs į ją investuoti atitinkamą sumą pinigų. Todėl, jei paveikslo ant didelės drobės kaina siekia tik 300-400 Lt, tai jums turėtų būti ženklas, kad kažkas su paveikslu yra negerai – juk tiek kainuoja vien kokybiška drobė ir dažai. Bet juk į mokestį už paveikslą turi būti įskaičiuojamas ir dailininko darbas – menininkas, tapydamas paveikslą, investuoja daug laiko ir jėgų.

Taigi, viskas priklauso tik nuo jūsų požiūrio. Jei jus domina paveikslas ant drobės, turintis išliekamąją vertę, žinokite, kad ir jo kaina nebus labai maža. Bet jūs investuosite į kūrinį, kurio išvaizda laikui bėgant nepakis. Tai bus paveikslas, kuris nepraras savo vertės net ir po daugelio metų, priešingai, jo vertė tik augs.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.