Minimalizmas – šiuolaikinis stilius interjere ir architektūroje

Minimalizmas (minimal art) – dailės stilius, vyravęs 6-ame ir 7-ame dešimtmetyje.

minimalistinis-interjeras

Minimalistinis stilius gali būti griežtas ir paprastas, tuo pačiu metu skleidžiantis ramybę. Minimalistinio stiliaus interjero dizaine gali būti naudojamos įvairios medžiagos – metalas ar medis, matinis ar skaidrus stiklas, fetras ar plastikas. Šios medžiagos gali vyrauti minimalistiniam interjere priklausomai nuo to, kas jums labiau patinka.

minimalistinis-interjeras-2

Minimalizmas – tai ne tik vyraujantis interjero stilius, tai labiau gyvenimo stilius, mąstymo būdas, vertybių sistema. Todėl, kad ir kokie skirtingi minimalistiniai interjerai, juos atpažinti nesunku – šio stiliaus interjere visada vyrauja funkcionalumas, paprastumas ir dizaino elementų lakoniškumas.

Funkcionalumas – pagrindinė minimalizmo savybė, dėka šios savybės minimalistinis stilius yra patogus gyventi. Funkcionalumas padeda maksimaliai panaudoti erdvės, baldų ir daiktų savybes. Prie šio interjero savybės galima priskirti įmontuojamus baldus. Įmontuoti baldai tokie kaip spintos su stumdomosiomis durimis, kurių durelės gali pavirsti į sieną ir paslėpti kas yra už jų, „nuimant“ iš interjero erdvės nereikalingus daiktus, tačiau būtinus patogiam gyvenimui.

„less is more“ – mažiau yra daugiau, šį frazė aiškiai apibūdina minimalizmo stilių. Pati frazė priklauso žymiam architektui Ludwig Mies van der Rohe (1886 – 1969). Šio architekto suprojektuotiems pastatams būdinga yra konstruktyvinė ekonomija, bet kartu paprastumas ir vientisumas. Balansas ir harmonija jaučiama visuose jo pastatuose.
Mies van der Rohe, pagal savo aforizmą „Mažiau yra daugiau“, siekė įvairius galimus elementus savo pastatuose sujungti į harmoningą ir prasmingą vienumą, padarant juos savo paskirčiai veiksmingus ir vertingus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.