Kaip suprasti ir pirkti šiuolaikinius paveikslus

Kuomet yra ieškoma šiuolaikinių paveikslų norint jos įsigyti, dauguma, kurie nesupranta abstraktaus meno, gali pagalvoti, kad tai yra pati brangiausia tapyba, o sukurti darbai – patys geriausi. Spausdinti ir originalūs paveikslai gali sukurti gražią gyvenamąją aplinką bei pagyvinti kambarį. Apsižvalgykite. Modernusis menas yra visur – biuruose, namuose, firmose. Dauguma žmonių net nežvilgteli antrą kartą į modernų paveikslą, bet kuomet kažkas juose esantis sužavi žmogų, visa tai gali sąlygoti didelius pokyčius gyvenime.
Geriausiu abstrakčiuoju menininku yra laikomas Džiaksonas Polakas. Keturiasdešimtmečio viduryje šis legendinis Amerikos tapytojas sukūrė labai daug meno kūrinių tiesiog gulėdamas ant drobės ar taškydamas dažus ant jos. Jis niekada nenaudojo tradicinių teptukų; vietoj jų, jis naudojo pagaliukus ir plautus plaušus norėdamas padengti paviršių blizgančiais emaliniais dažais. Jo paveikslai yra sudėtingi kaip voratinklis. Vienas žymiausių jo darbų – „Vienas skaičius 31“, 1950 m., kuris Niujorko Modernaus meno muziejuje užima visą sieną. Dauguma karjeros siekiančių menininkų tvirtino, kad jų gyvenimai pasikeitė, kuomet jie patys nuvyko pamatyti jo darbų.
Taigi, koks yra abstrakčių paveikslų supratimas? Pirmiausia aptarkime pavadinimą. Dauguma abstrakčių paveikslų turi labai paprastą, nuobodų pavadinimą, tačiau ne visi. Jeigu paveikslo pavadinimas, pavyzdžiui „Vyras“, Jūs greičiausiai neišvysite žmogaus figūros. Galbūt ir taip, bet ji nebus nupiešta tradicinėmis spalvomis. Tai gali būti nuoroda į kitą paveikslą, jeigu Jūs esate muziejuje ar naršote internete. Interpretuojant abstrakčius paveikslus šį metodą naudoja dauguma tų, kurie nesijaučia užtikrinti, tiesiog pasiklydę meno paveiksluose.
Kuomet suprasite, kad nėra teisingų ar klaidingų atsakymų, tuomet atsiras abstrakčiųjų meno paveikslų „supratimas“. Nėra paveikslų vertintojo, kuris gali „skaityti“ paveikslus. Tačiau teptuko potėpiai ir spalvos suteiktų paveikslui reikšmingumo. Jums raudona spalva abstrakčiame paveiksle gali simbolizuoti pyktį, kuomet kitam žmogui – gyvenimą. Dideli juodi potėpiai Jums gali būti šilti, kitiems – bauginantys. Jūs turite pasikliauti savo vaizduote. Nesijaudinkite dėl to ar Jums paveikslas patinka, ar ne. Susidraugaukite su juo. Įsiklausykite, ką jis norėtų Jums pasakyti.
Dauguma šiuolaikinio meno kūrinių pardavėjų norėtų turėti paveikslus, kurie galėtų būti kabinami biure, vonios kambaryje ar firmose. Pasirinkite tokį modernų paveikslą, kuris Jus daro laimingu. Kambario aura lankytojams bus maloni, netgi tuomet, kai jie nežinos kaip teisingai žiūrėti į šį paveikslą. Spalvos gali būti derinamos su aplinka, tačiau svarbu atsiminti, kad derinti paveikslą Jūs galite arba ne. Kai kurie labiau mėgsta, kad modernus paveikslas būtų tiesiog neutralus, o kai kurie nori labai paryškinti, kad paveikslas būtų pastebėtas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.