Interjero puošimas paveikslais

interjero-puosimas-paveikslaisJus padarėte namuose remontą, langus papuošėte užuolaidomis, užpildėte namus būtinais daiktais. Tačiau jaučiate, kad jūsų interjerui trūksta individualumo. Tai pakeisti padės paveikslai. Būtent paveikslai gali suteikti jūsų namams savitumo pojūtį.

Nusprendus, kad jums reikia paveikslų, iškyla tokie klausimai, kaip išsirinkti paveikslus, kaip taisyklingai juos išdėstyti namuose. Patikęs jums paveikslas turi tikti jūsų namų interjerui ir derėti su kitais dekoro elementais.

Svetainėms tinka dideli paveikslai, jeigu tam leidžia kambario dydis ir lubų aukštis. Didelis paveikslas vizualiai gali padidinti svetainės erdvę ir padaryti ją šviesesne. Paveikslas turėtų kabėti ant centrinės sienos, būti ryškus ir traukiantis dėmesį, juk svetainė, tai parodomasis kambarys, kuriuo gėrisi jūsų svečiai.

Virtuvėje ar valgomajame labiau tinka natiurmortas. Jeigu kambario dydis leidžia, taip pat gerai žiūrėtųsi didelis ir šviesus peizažas. Paveikslo atlikimo technika gali būti įvairi, nuo akvareles iki tapybos aliejiniais dažais. Paveikslą kabantį virtuvėje patartina rėminti su stiklu, kad išvengtumėte galimo paveikslo sugadinimo.

Miegamajam kambariui parenkami akims švelnių ir malonių spalvų paveikslai. Paveikslas miegamajame, turi suteikti geros nuotaikos visai dienai, o einant miegoti nuteikti ramiam miegui.

Vaikų kambario apipavidalinimas priklauso nuo požiūrio į vaiko auklėjimą. Dažnai vaikų kambaryje kabinami paveikslai ir reprodukcijos pavaizduojantis animacinių filmukų herojus, ar pasakų iliustracijas.

Koridoriuje ir priimamajame tinka paprasto atlikimo ir turinio grafiniai darbai. Kai žmogus nusirenginėja ir eina toliau jis tik trumpai žvilgteli į paveikslus. Tokie paveikslai tinka ir darbo kambariui.

Svarbu žinoti, kad interjeras, kuriame kabės paveikslai, turi atitikti paveikslų stilių, ypač jeigu tai prabangus ir reti meno kuriniai. Senoviniai paveikslai, puikiai atrodytu klasikiniame interjere, avangardiniai paveikslai tinka griežtam ir lakoniškam interjerui minimalistiniame stiliuje.

Ypatingą dėmesį reikia atkreipti į paveikslo rėmelius (bagetus). Rėmelio funkcija yra sujungti paveikslą su interjeru. Rėmelis turėtų pabriežti paveikslą ir tuo pačiu harmoningai įsilieti į bendrą būsto interjerą.

Svarbus elementas yra apšvietimas. Nedidelėse patalpose, paveikslams dažnai trūksta šviesos. Šiuo atvėju geriau naudoti liuminescencines lempas išsklaidančias šviesą. Apšvietimas turi būti maksimaliai priartintas prie natūralios šviesos. Galima naudoti taškinius šviestuvus, nukreiptus į kiekvieną paveikslą. Čia yra svarbu tinkamai apskaičiuoti šviesos kampą, kad nebūtų šešėlių.

Paveikslus reikia kabinti taip, kad juos būtų patogu žiūrėti. Aukštis nuo grindų turėtu būti toks, kad paveikslo vidurys butu akių aukštyje. Kabinant skirtingų dydžių paveikslus ant vienos sienos, reikia nustatyti bendrą paveikslų liniją – viršutinis paveikslų kraštas, apatinis, ar per centrą. Nedidelius paveikslus galima pakabinti viena virš kito, kad tarpas tarp jų butų akių aukštyje. Taip pat tokius paveikslus galima grupuoti aplink vieną didelį paveikslą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.